Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne
(18.04.2018)

Dziś, punktualnie o godz. 9.00 rano rozpoczął się trwający trzy dni egzamin gimnazjalny. Pierwszego dnia uczniowie wypełniać będą pytania z części humanistycznej. Potem czeka ich egzamin z wiedzy matematyczno-informatycznej. Ostatniego dnia, w piątek przeprowadzony zostanie egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

- Testy, do których co roku przystępują uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie nie można rozpatrywać w kategoriach trudności. Chociaż, od ich wyniku zależy dalsza przyszłość edukacyjna młodych ludzi. Trzymam za nich mocno kciuki i mam nadzieję, że już niedługo wszyscy będą mogli cieszyć się zdobytymi rezultatami - mówi Helena Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Egzaminu nie można oblać, ale to wyniki ogłoszone pod koniec czerwca zadecydują, czy uczniowie dostaną się do wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych. - Do egzaminu tak naprawdę przygotowywaliśmy się przez cały rok. Powtarzaliśmy na lekcjach materiał, rozwiązywaliśmy przykładowe testy i przystąpiliśmy również do próbnego egzaminu. Stres jak najbardziej nas dziś nie opuszcza, ale jest to stres mobilizujący. Mam nadzieję, że pytania nie sprawią nam aż tak dużej trudności i będziemy mogli odetchnąć z ulgą - przyznała Adriana Karkulowska uczennica żarowskiego gimnazjum.

Testy rozwiązane przez uczniów zostaną zakodowane. Sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Gimnazjaliści poznają wyniki 15 czerwca.

Jest to już przedostatni egzamin gimnazjalny. W wyniku wygaszania od 1 września 2019 r. gimnazja przestaną istnieć.