Mistrzowie Pięknego Czytania
(20.04.2018)

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie wybierała mistrzów pięknego czytania. Do konkursu czytelniczego, którego organizatorem byli nauczyciele szkolnej placówki Iwona Nieradka oraz Małgorzata Nowak w piątek, 20 kwietnia przystąpili uczniowie żarowskiej podstawówki.

O tytuł mistrza pięknego czytania rywalizowali uczniowie klas I-III. Uczestnicy konkursu przed jury zaprezentowali swoje recytatorskie umiejętności. - Dziś w naszej bibliotece wybieraliśmy mistrzów pięknego czytania. Wybór trudny, bo ciężko wyłonić prawdziwego mistrza, gdy tylu chętnych dzieci tak pięknie intonuje, czasami wcale nie tak proste teksty. Ale cieszę się, że wśród naszych uczniów nie brakuje miłośników czytania. Gratuluję i dziękuję wszystkim nauczycielom oraz opiekunom za trud włożony w przygotowanie dzieci do konkursu - mówiła Beata Jurczak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali zwycięzcami czytelniczych zmagań. Jury brało pod uwagę tempo czytania, odpowiednią dykcję i ogólne wrażenie. W nagrodę za udział w konkursie uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom oraz upominki przygotowane przez Urząd Miejski w Żarowie.

Celem konkursu było stworzenie uczniom możliwości rozwijania zainteresowań, kształtowanie kultury i aktywności czytelniczej, promocja czytelnictwa w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, propagowanie literatury dziecięcej pisanej prozą i poezją, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze, zachęcanie do czytania książek spoza spisu lektur, rozbudzanie motywacji czytania i rozwijanie umiejętności odbierania dzieł literackich.