Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

 

 

Trwa budowa żłobka przy Bajkowym Przedszkolu 
(27.04.2018)


  

Pierwsze roboty budowlane rozpoczęły się w lutym, a dziś widać, że inwestycja idzie pełną parą. Budynek w stanie surowym jest już gotowy, a w kolejnym etapie mają się rozpocząć prace instalacyjne. Budowa żłobka, który powstaje przy Bajkowym Przedszkolu to kolejne ważne zadanie inwestycyjne na terenie naszego miasta.

Realizowane jest w ramach projektu "Rozbudowa Przedszkola Miejskiego w Żarowie o budynek żłobka w systemie zaprojektuj i wybuduj". - Wszystkie prace przebiegają zgodnie z opracowanym harmonogramem. Praktycznie budynek w stanie surowym jest już gotowy, a w nastepnym etapie monterzy przystąpią do prac instalacyjnych - mówi Krystian Staworzyński podwykonawca inwestycji KS Invest Dom.

Do zakończenia inwestycji pozostało jeszcze wiele prac, bo żłobek zgodnie z podpisaną umowa ma być gotowy do końca października. Prace postępują z dnia na dzień i choć jeszcze nie tak dawno, teren został udostępniony wykonawcy inwestycji, dziś widać, w jakim szybkim etapie powstał budynek. - Rzeczywiście, jeszcze nie tak dawno obserwowaliśmy, jak na plac budowy wjechały pierwsze ciężkie maszyny. Minęły dwa miesiące, a nasz nowy budynek wnosi się coraz bardziej w górę. Codziennie tutaj przychodzimy i doglądamy inwestycje, jednocześnie ciesząc się, że niebawem do dyspozycji dzieci będzie tak piękny i nowoczesny żłobek. Przed nami jeszcze sporo prac, ale pierwsze efekty cieszą nas coraz bardziej. Zakończył się już także nabór dzieci do przedszkola i żłobka prowadzonego przez Bajkowe Przedszkole w Żarowie. Ale w związku z trwającą budową żłobka wszystkie dzieci nie przyjęte od września 2018r. będą miały zapewnione miejsca w nowootwartym Żłobku w Żarowie. Ogłosimy także konkurs na logo nowego Żlobka - wyjaśnia dyrektor Elżbieta Wierzyk.

W nowym budynku żłobka mają powstać dwie sale zabaw, jadalnie, sypialnie, szatnie, łazienki dla dzieci oraz sala widowiskowa z przeznaczeniem na wspólne zabawy i uroczystości. Projekt zakłada także budowę zaplecza kuchennego oraz szatni i toalety dla personelu. - Tempo prac budowy żłobka jest faktycznie szybkie, co nie ukrywam nas bardzo cieszy. W tak krótkim czasie na terenie przedszkolnym wznosi się już nowy budynek, w którym miejsce niebawem znajdą najmłodsi mieszkańcy naszej gminy. Umowa przewiduje zakończenie inwestycji do końca października, ale musimy pamiętać, że czekać nas będą jeszcze wszelkie procedury sanepidowskie i odbiorowe, co niewątpliwie będzie miało wpływ na oddanie żłobka do użytku - dopowiada burmistrz Leszek Michalak.

Zgodnie z podpisaną umową w z wykonawcą inwestycji budowa nowego żłobka kosztować będzie 2.660.490 złotych. Dofinansowanie w wysokości 1 831 716,00 złotych zostało przyznane w ramach Oś priorytetowa: Infrastruktura spójności społecznej, Działanie: Inwestycje w infrastrukturę społeczną, Poddziałanie: 6.1.4 Inwestycje w infrastrukturę społeczną - ZIT AW.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 


  


strona główna  |  do góry  |