Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Głosuj na lokalne inicjatywy społeczne
(09.05.2018)


  

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach IV edycji programu Tesco "Decydujesz, pomagamy", nad którym patronat objął Burmistrz Miasta Żarów.

 

W regionie konkurują ze sobą: Przedszkole Publiczne nr 4 w Jaworze, Lokalna Organizacja Turystyczna "Księstwo Świdnicko - Jaworskie" oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Śmiałowice.
Liczy się każdy głos!

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na - ich zdaniem - najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

W Żarowie i okolicach w głosowaniu udział biorą:

Przedszkole Publiczne nr 4 w Jaworze

Ścieżka "Pomników Przyrody" pozwoli na pogłębianie dotychczasowej wiedzy o formach ochrony przyrody oraz walorach przyrodniczych i historycznych Jawora. Będzie cennym źródłem informacji nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych mieszkańców oraz turystów. Kolorowe, czytelne tablice przyczynią się do polepszenia wizerunku miejscowości. Zachęcą odwiedzających do zatrzymania się i podziwiania cennych okazów, które są milczącymi świadkami historii miasta.

Lokalna Organizacja Turystyczna "Księstwo Świdnicko - Jaworskie"

Muzyka zespołowa uczy współpracy i zaufania do pozostałych członków zespołu. Jak
w społeczeństwie tak w zespole, każdy pełni określoną rolę, a wspólny rozwój zbudowany jest z postępów każdego z osobna. Nie ucząc współpracy, zaufania i słuchania siebie nawzajem, nie możemy oczekiwać poprawnego działania społeczeństw. Taką wspólną aktywność Projekt chce promować wśród Świdniczan, tych najmłodszych w Akademii Bachowskiej Junior i seniorów w Chórze Społecznym. W Świdnicy - mieście muzyki.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Śmiałowice

To miejsce, w którym śmiałowickie dzieciaki będą obchodzić najważniejsze uroczystości swojego dzieciństwa i gdzie każde z nich w tym jednym dniu w roku będzie gospodarzem przyjmującym swoich małych gości. Kolorowa i wesoła sala zabaw, wyposażona w sprzęt muzyczny oraz atrakcyjne gry i zabawki sprawi, że mali jubilaci w towarzystwie swoich rówieśników na pewno nie będą się nudzić. Zaś ich rodzice dzięki tej sali unikną urodzinowego "tornada" we własnym mieszkaniu i miło spędzą czas z dziećmi.

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie

W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

Razem możemy więcej!

W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu "Decydujesz, pomagamy" oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy 

  


  


strona główna  |  do góry  |