Trzecioklasiści sprawdzali swoją wiedzę
(10.05.2018)

Uczniowie trzecich klas zmagali się z zadaniami z różnych dziedzin podczas IX Interdyscyplinarnego Turnieju Wiedzy Trzecioklasistów "Omnibus", który odbył się w Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu. Do rywalizacji przystąpili trzecioklasiści ze wszystkich szkół podstawowych gminy Żarów.

- Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą, zarówno w teście interdyscyplinarnym, jak i w licznych stacjach z zadaniami. Uczniowie wykonywali zadania z kategorii: polszczyzna, podróże, mozaika, piłki, łamigłówki matematyczne. W każdym miejscu musieli wykazać się tęgim umysłem oraz umiejętnościami praktycznymi. Byliśmy pod wrażeniem ich logicznego myślenia, spostrzegawczości, biegłości w posługiwaniu się słownikami, globusem czy metrem krawieckim. Wykazali się też znajomością najnowszych technologii w zadaniach z wykorzystaniem kodowania. Turniej upłynął uczniom pod hasłem dobrej zabawy. Dziękujemy serdecznie paniom: Beacie Jurczak, Beacie Olesińskiej - Hajdasz oraz pani Marzenie Zięba za opiekę nad uczestnikami. Składamy również podziękowania wychowawcom za trud włożony w przygotowanie dzieci do turnieju Paniom: Ewa Mika, Justyna Rzeczycka, Bożena Zajko - Ignatowicz, Joanna Karpińska, Bożena Cecot, Małgorzata Zięba, Agnieszka Zdunik, Jolanta Pajor - mówi Krystyna Wardach dyrektor Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu.

Pierwsze miejsce zajęła Alicja Kiełt, drugie Karolina Pajor, a trzecie Albert Leputa. Wyróżnieni zostali wszyscy uczniowie. Każdy otrzymał nagrodę książkową, słodkości za poprawnie wykonane zadania oraz pamiątkowe puchary dla każdej ze szkół. Organizatorem turnieju była wychowawczyni kl. III Jolanta Pajor.

Oprac. Magdalena Pawlik