Znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej
(15.05.2018)

Dziś przy budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Ogrodowej w Żarowie znalezione zostały cztery pociski moździerzowe pochodzące z okresu II wojny światowej. Funkcjonariusze policji zabezpieczyli cały teren, a na miejsce wkrótce mają przyjechać saperzy z Głogowa.

Wszyscy uczniowie placówek oświatowych oraz nauczyciele i pracownicy z budynku przy ul. Ogrodowej i Armii Krajowej 58 zostali ewakuowani. W sumie było około 200 osób. - Funkcjonariusze zabezpieczyli cały teren, gdzie ujawnione zostały uzbrojone pociski moździerzowe pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Czekamy teraz na saperów z Głogowa, którzy mają zabezpieczyć niewybuchy, a przede wszystkim sprawdzić, czy na tym terenie nie ma już więcej pocisków. Przy okazji uczulamy wszystkich mieszkańców, zwłaszcza teraz w okresie wiosennym, kiedy rozpoczynają się prace w terenie, aby każdorazowo w sytuacjach znalezienia niewybuchu, powiadomić policję, a przede wszystkim saperów - mówi Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej.