Czas na Dynię!
(16.05.2018)

Kształt i kolor nie ma znaczenia. Liczy się waga! Mimo, iż pomarańczowe, dyniowe święto dopiero za parę miesięcy, aby wygrać konkurs na najcięższą dynię o jej hodowli koniecznie trzeba pomyśleć już dzisiaj.

Ubiegłoroczny wygrany okaz ważył aż 170 kilogramów. Pobić ten rekord z pewnością nie będzie łatwo. Ci, którzy chcą spróbować, powinni pomyśleć o posadzeniu dyni już teraz. - Jeśli nie uda się wyhodować dyniowego olbrzyma z mniejszych pomarańczowych kulek, można zrobić dyniowe rzeźby lub pływające lapmpiony łódki. Spośród nich wybierzemy i nagrodzimy te najładniejsze i najciekawsze - mówi Anna Suchodolska zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

W tegorocznej 3. edycji Święta Dyni pojawią się też nowe konkursy i liczne niespodzianki dla małych i dużych. Do zobaczenia 6 października. Na imprezę zaprasza Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz Wierzbna.