Zabawa z Twardowskim w żarowskiej bibliotece
(17.05.2018)

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie w ramach Tygodnia Bibliotek, zapoznawali się z twórczością patrona biblioteki - ks. Jana Twardowskiego.

Nie było to jednak tradycyjne czytanie wierszy i opowiadań, tylko zabawa w kalambury. - Każdy zawodnik miał przeczytać na forum wybrany wiersz bądź krótkie opowiadanie. Na podstawie jego treści przygotować hasło, które odgadywali pozostali uczestnicy. Utworzyły się dwie grupy o humorystycznych nazwach "Lamorożce" oraz "Kabanosy".

Zajęcia bardzo szybko spotkały się z pozytywnym odzewem i chętnych nie brakowało do wspólnej zabawy. Nie obyło się bez zabawnych prób odgadnięcia haseł "uzbroić się w cierpliwość" czy "raz kozie śmierć". Wyobraźnia obu grup nie miała końca. Mamy nadzieję, że poza dobrą zabawą, uczestnicy zapamiętają także morały płynące z twórczości ks. Jana Twardowskiego. Wiele jego utworów jest skierowana do młodszego odbiorcy, niosąc ze sobą wartościowe wnioski, które każdemu przydadzą się w przyszłości. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że jeszcze nieraz spotkamy się w tak miłej i wesołej atmosferze - mówi Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki w Żarowie.