Młodzieżowa drużyna OSP Pożarzysko wśród wyróżnionych
(22.05.2018)

Gazeta Wrocławska rozstrzygnęła plebiscyt na najlepsze jednostki OSP, młodzieżowe drużyny pożarnicze i najlepszych ochotników z całego Dolnego Śląska. W kategorii młodzieżowe drużyny pożarnicze wysokie 5 miejsce zajęła drużyna OSP Pożarzysko.

Była to druga edycja plebiscytu pod honorowym patronatem Ryszarda Drozda, Prezesa Zarządu Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Pawła Hreniaka, Wojewody Dolnego Śląska. Głosowanie odbywało się w dwóch etapach: powiatowym i wojewódzkim. Internauci i czytelnicy Gazety Wrocławskiej wybierali Strażaka Ochotnika Roku, Jednostkę OSP Roku, Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Roku i Najsympatyczniejszą Dziewczynę Strażaka Roku. Wśród wyróżnionych jednostek z terenu gminy Żarów najwyższą piątą pozycję zajęła młodzieżowa drużyna z Pożarzyska. - Serdecznie gratuluję młodym strażakom z Pożarzyska. Dla nas dorosłych to wielka duma i radość, że w młodym pokoleniu odnajdujemy tak wielką pasję. Życzę, aby towarzyszyła Wam ona również w życiu, bo działalność w straży daje siłę i umiejętności, aby iść przez życie z radością - gratuluje burmistrz Leszek Michalak.