Gazeta Żarowska - nowy numer
(22.05.2018)

Dziś do czytelników trafił nowy numer Gazety Żarowskiej. A w nim zaproszenie na otwarcie dworca PKP w Żarowie. Trwający od kilku miesięcy remont obiektu dobiegł końca. Jutro mieszkańcy będą mogli sami ocenić, jak wygląda po zakończonej renowacji.

Piszemy także o innych inwestycjach, które realizowane są w mieście, dzięki którym Żarów zyskuje nowy wygląd. Wśród nich Centrum Przesiadkowe wraz z przebudową głównego skrzyżowania, nowe chodniki, oświetlenie, ścieżki rowerowe, parkingi, modernizacje dróg, zagospodarowanie terenów zielonych i budowa nowego żłobka. Zobacz fotorelację, jak zmienia się nasz Żarów.

W tym numerze także relacja z poświęcenia i oddania do użytku nowej remizy strażackiej druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinach.

Burmistrz Leszek Michalak przyznał kolejne dotacje z budżetu gminy Żarów organizacjom pozarządowym funkcjonującym na terenie naszej gminy. O tym, które organizacje i stowarzyszenia otrzymały pieniądze i na jakie zadania przeczytać można w nowym numerze gazety.

Ponadto informacja o znalezionych pociskach z okresu II wojny światowej w Żarowie i nawałnicy, która kilkanaście dni temu przeszła nad naszym miastem.

Miło nam było również napisać o jubileuszu 55-tej rocznicy ślubu, którą obchodzili niedawno Państwo Irena i Leszek Winiarz.

Na kolejne pytania mieszkańców odpowiada burmistrz Leszek Michalak.

Na czytelników czeka także Program Dni Żarowa oraz wiele newsów sportowych i kulturalnych, między innymi zaproszenie na żarowski basen z okazji Dnia Dziecka. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowano z tej okazji.

Miłej lektury!
Redakcja gazety