Partnerskie zawody strażackie
(28.05.2018)

Sportowa rywalizacja, strażacki doping i dużo dobrej zabawy towarzyszyło zawodom strażackim, które odbyły się w ramach tegorocznych Dni Żarowa. W sportowych zmaganiach rywalizowało siedem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Żarów, druhowie z jednostki OSP Świdnica oraz drużyna strażacka z niemieckiego Lohmar.

W zawodach uczestniczyły także trzy drużyny seniorek z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz młodzieżowe drużyny pożarnicze. Zawodnicy zmagali się w sztafecie pożarowej oraz ćwiczeniach bojowych z wodą.

Jak przystało na prawdziwe zawody strażackie, rywalizacja była zacięta, jednak wszystkie drużyny zostały odznaczone pamiątkowymi pucharami. - Bardzo się cieszę, że nasi druhowie każdego roku uczestniczą w zawodach partnerskich. W gronie przyjaciół z miast partnerskich mogą sprawdzić swoje strażackie umiejętności, a przy okazji dobrze się bawić. Kolejny raz w zawodach strażackich zmagali się także najmłodsi druhowie, swoje umiejętności zaprezentowały także panie seniorki. Jestem pod wrażeniem wielkiej odwagi i tak dużego zapału młodych chłopców i wszystkich druhów - mówił podczas zawodów burmistrz Leszek Michalak.

Bez względu jednak na końcowe wyniki, wszystkie drużyny otrzymały podziękowania oraz pamiątkowe puchary. Dodatkową niespodziankę przygotowali także przedstawiciele miasta partnerskiego Lohmar. Specjalna nagroda powędrowała do drużyny z OSP Żarów.

Medale i puchary wyróżnionym druhom wręczali zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny i prezes zarządu OSP Grzegorz Opioła.

Podczas zawodów burmistrz Leszek Michalak przekazał na rzecz jednostek OSP sprzęt, który został zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, otrzymanych w ramach dofinansowania przez gminę Żarów.

WYNIKI ZAWODÓW:

Kategoria OSP Seniorzy:

1. OSP Mrowiny
2. OSP Pożarzysko
3. OSP Kalno
4. OSP Wierzbna
5. OSP Żarów
6. OSP Imbramowice
7. OSP Buków
8. OSP Świdnica
9. OSP Lohmar

Kategoria Kobiece Drużyny Pożarnicze: