Tak się bawił Żarów!
(29.05.2018)

Mnóstwo atrakcji czekało w miniony weekend na mieszkańców Żarowa i przyjezdnych gości. Wśród imprez przygotowanych z okazji Dni Żarowa nie zabrakło koncertów znanych polskich gwiazd, zespołów folkowo-rockowych i lokalnych artystów.

Oprócz występów artystycznych dużym zainteresowaniem cieszyły się także wspólne rodzinne zabawy. Był pokaz zumby i prezentacje artystyczne szkół. W programie dwudniowej imprezy każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Biesiadowanie rozpoczęło się od uroczystej sesji Rady Miejskiej i wręczenia statuetek "Złotych Dębów", które w tym roku powędrowały do Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarowie, Marii Becherowskiej, Henryka Daniela i sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żarowie.

Zespoły muzyczne, które pojawiły się na scenie, a wśród nich Video, Happysad, Nullizmatyka, a w finale sam Marek Sierocki prowadzący dyskotekę do późnych godzin wieczornych, rozgrzali żarowską publiczność do czerwoności. To były dwa dni wypełnione świetną zabawą.

Dni Żarowa oficjalnie otworzył burmistrz Leszek Michalak. Na scenie w piątkowe popołudnie zaprezentowali się Żarowianie i chór Senyor-Rici. Nie zabrakło także pokazu zumby. Gwiazdą pierwszego dnia święta miasta był zespół VIDEO. Na koniec wystąpił zespół Water Band, który poprowadził zabawę pod chmurką.

Drugi dzień Dni Żarowa to były prezentacje szkół "Pochwal się swoim talentem". Ze swoim koncertem wystąpiła Żarowska Orkiestra Dęta, a gwiazdą wieczoru był zespół Happysad. Tuż po występie dyskotekę dla wszystkich uczestników święta miasta poprowadził Marek Sierocki.

Przez dwa dni w Parku Miejskim, gdzie odbywały się Dni Żarowa czekały także inne liczne atrakcje. Wśrod nich stoisko biblioteki publicznej, malowanie twarzy, festyn rodzinny, dmuchańce, zjeżdżalnie, liczne stoiska handlowe i wiele innych atrakcji.

FOTO: Dariusz Nowaczyński