Studenci UTW udają się na zasłużone wakacje
(30.05.2018)

Wspólne integracyjne spotkania, krajoznawcze wycieczki, uczelniane zajęcia, konkursy i zabawy. Mnóstwo sportowych zajęć i moc społecznego zaangażowania. Studenci z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli kolejny rok akademicki. We wtorkowe popołudnie, 29 maja w ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu podsumowali rok swojej działalności. Zebranie było również okazją do wręczenia żarowskim seniorom certyfikatów ukończenia kolejnego roku akademickiego, które na ich ręce składał burmistrz Leszek Michalak.

- Czy na emeryturze można się nudzić? A kto ma na to czas? - śmieje się prezes żarowskiej uczelni Krystyna Markiewicz. I dodaje - Trzeba przyznać, że miniony rok dla naszych studentów był bardzo aktywny. Tradycyjnie już w naszym programie znalazły się wykłady i zajęcia fakultatywne, wycieczki i udziały w konkursach oraz uniwersjadach. Chcemy być aktywni, uczyć się, ćwiczyć, bo jak śpiewał Marek Grechuta "Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy". Dziękuję wszystkim słuchaczom za wsparcie, pomoc i zaangażowanie przy organizacji imprez, spotkań i uroczystości. Podziękowania składam także na ręce burmistrza Leszka Michalaka, zastępcy Grzegorza Osieckiego i pracowników Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz dyrektor SP w Żarowie Heleny Słowik za wszelką okazywaną Nam pomoc - dziękowala prezes UTW w Żarowie Krystyna Markiewicz.

Żarowscy seniorzy stawiają na aktywność. Nie tylko uczęszczają na wykłady, lecz także jeżdżą wspólnie na liczne wycieczki, wygrywają zawody sportowe i artystyczne. Są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Łatwiej niż przed telewizorem w domu, wypatrzyć ich z kijkami nordic-walking, na zajęciach fitness albo na kolejnej wycieczce. Nie lubią marnować czasu, działają na wielu płaszczyznach, a energii może pozazdrościć im niejeden z nas. Wiek emerytalny traktują jako czas realizacji własnych pasji, zdobywania nowych umiejętności, podróżowania i poznawania nowych ludzi.

Powakacyjną działalność uczelnia wznowi tuż pod koniec września.