Gmina Żarów na obchodach Diecezjalnego Dnia Osób Niepełnosprawnych
(30.05.2018)

Są wśród nas, pragną kochać i być kochanymi. Mają pasje i marzenia. Mimo swej choroby promienieją i obdarzają innych miłością, życzliwością i uśmiechem. Tak jak inni ludzie mają swoje potrzeby, tak samo odczuwają, uczą się i nawiązują przyjaźnie.

Tradycyjnie gmina Żarów włączyła się w obchody Diecezjalnego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Sercem pomaluj mój świat" na terenie Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Święto Osób Niepełnosprawnych zgromadziło osoby niepełnosprawne z całego regionu - uczniów i podopiecznych placówek specjalnych, integracyjnych, przedszkolaków, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowych oraz Środowiskowych Domów Samopomocy województwa dolnośląskiego.

Świętowanie rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej w świdnickiej katedrze, po której wszyscy zaproszeni goście i bohaterowie tego dnia - osoby niepełnosprawne przemaszerowali ulicami miasta na teren świdnickiej szkoły. A tam na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Wspólna zabawa, słodki poczęstunek, a także wiele atrakcji sportowych oraz artystycznych. Wręczono także statuetki przyjaciołom placówki, którzy wspierają i pomagają na co dzień osobom niepełnosprawnym. Jedna z nich powędrowała do burmistrza Leszka Michalaka. - Dziękujemy za zaproszenie. To była dla nas wielka przyjemność spędzać czas w tak wspaniałym towarzystwie. To bardzo ważny dzień, ponieważ osoby niepełnosprawne stanowią liczną, ważną i szczególną grupę naszej społeczności. Uczymy się dzisiaj przełamywać stereotypy i łamać bariery, bo to jest ważne, żeby podawać pomocną dłoń, żeby dzielić się problemami i czerpać z tej pomocy jak najwięcej radości - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Na stoisku naszej gminy podczas Diecezjalnego Dnia Osób Niepełnosprawnych można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej na tę okazję fotobudce, nabyć nowo wydaną pocztówkę z wizerunkiem odnowionego dworca kolejowego i częstować się słodkościami.

Pamiątkowe zdjęcia wykonane w fotobudce będą dostepne do wglądu na facebooku Fotobudka hahafotki.pl