Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Festyn rodzinny w Mrowinach 
(05.06.2018)


  

To była naprawdę udana impreza! Okazją do jej zorganizowania był Dzień Dziecka. Ponieważ niedawno obchodziliśmy Dzień Mamy, a niedługo będzie Dzień Taty, to połączyliśmy wszystko w jedną całość i powstał Dzień Rodziny. Z tej okazji w piątkowe popołudnie przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. 

Były przepyszne ciasta, świeżo pieczone pączki, a na dokładkę owoce - tak dla zdrowego odżywiania. Uczniowie pod opieką swoich opiekunów przygotowali występy artystyczne. Dzieci z najmłodszych klas tańczyły, a starsze śpiewały. Każdy z rodziców mógł podziwiać swoje pociechy. Dla ciekawych nauki przygotowaliśmy eksperymenty naukowe, a dla spragnionych wrażeń sportowych - bardzo dużo konkursów rekreacyjnych. Wyścig z gąbką, sztafeta z kubkami, czy inne konkurencje powodowały uśmiech na twarzach uczestników i obserwatorów i właśnie o to nam chodziło. Podczas Pikniku Rodzinnego odbył się również "English Day". Z tej okazji organizowany był konkurs dla klas 4-6. Dzieci miały za zadanie wykonać plakat "English speaking countries" (o krajach anglojęzycznych). Za najlepiej wykonane prace uczniowie zostali nagrodzeni książkami w języku angielskim. Nagrody otrzymali: 1. Konstanty Roubo 2. Krzysztof Komar 3. Gracjan Łuczyk. Wyróżnieni zostali: Emilia Mision, Maja Boguszewska, Kornel Mikołajek i Amelia Zielińska. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły klas 0-2 mogli pochwalić się swoją znajomością języka podczas prezentacji dwóch piosenek po angielsku. Do piosenki "Hello. How are you" układ choreograficzny wymyślili sami podczas zabawy na lekcji. Klasa "0" wykonała również opaski ze zwierzątkami do piosenki "Let's go to the zoo" i udawała ruchy oraz zwierzęce tańce. Uczennice klasy 4: Emilia Mision i Weronika Niedźwiecka zaprezentowały swoje uzdolnienia wokalne do piosenek Seleny Gomez: "Wolves" i "Killem with kidness". W trakcie imprezy odbył się również pokaz mody ekologicznej. Największym powodzeniem cieszyła się chyba loteria fantowa - wszystkie losy zostały sprzedane. A to wszystko po to, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Liczymy na to, że tak właśnie było.

Wielkie podziękowania należą się przede wszystkim rodzicom, którzy pomagali przy przeprowadzeniu i przygotowaniu pikniku. Cieszymy się, że zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc.

Szkoła Podstawowa
im. Anny Jenke w Mrowinach

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 


  


strona główna  |  do góry  |