Kolejne alejki na cmentarzach
(05.06.2018)

Ruszyła budowa kolejnych nowych alejek na cmentarzach komunalnych w Żarowie i Wierzbnej. Dotychczasową nieutwardzoną nawierzchnię zastąpi nowa z kostki betonowej.

Będą to już kolejne ścieżki, które powstaną na cmentarzach na terenie gminy Żarów. - Nowe alejki powstają na cmentarzach sukcesywnie każdego roku. Kontynuujemy te prace, dlatego cmentarz nabiera nowego wyglądu. Praktycznie wszystkie nieutwardzone miejsca zostaną zastąpione nową nawierzchnią z kostki betonowej. W ramach wykonywanych prac zostanie położone 256,5 metrów kwadratowych kostki brukowej na terenie cmentarza w Żarowie.

W tym roku nowe alejki powstają także na terenie cmentarza komunalnego w Wierzbnej, gdzie ułożone zostanie 240 metrów kwadratowych kostki betonowej. Łączny koszt inwestycji to kwota 85.700 złotych. Remont sfinansowany zostanie ze środków własnych budżetu gminy Żarów - mówi Tomasz Kuska z Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Tegoroczne prace wpisują się w długoletni proces poprawy stanu ciągów pieszych na cmentarzach komunalnych, na który w perspektywie kilku lat gmina wydatkowała ze środków własnych ponad 400 tysięcy złotych.