Festyn rodzinny w Bajkowym Przedszkolu
(06.06.2018)

Jak co roku, przedszkolaki z żarowskiego Bajkowego Przedszkola, na Dzień Mamy i Taty przygotowały dla swoich rodziców mnóstwo atrakcji.

Podczas Festynu Optymistycznej Rodziny w sobotę, 26 maja nie zabrakło loterii fantowej, występów artystycznych, słodkiego poczęstunku w "Kawiarence pod modrzewiem", a przede wszystkim niespodzianek dla najmłodszych. Wśród nich kolorowa garderoba, kącik plastyczny, stanowiska sportowe i do zabaw bańkami mydlanymi oraz malowanie twarzy. - Barwnie udekorawany ogród przedszkolny zapraszał wszystkie optymistyczne rodziny na coroczny festyn. W tym roku z powodu rozbudowy naszej placówki, festyn zorganizowano w ogrodzie przedszkolnym i na terenie szkolnego placu zabaw. Wszystkie nasze optymistyczne rodziny mogły miło, aktywnie i kreatywnie spędzić sobotnie przedpołudnie w naszym bajkowym ogrodzie. Dochód uzyskany z festynu zostanie przekazany na rzecz Rady Rodziców. Pragniemy podziękować naszym sponsorom - Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach reprezentowanej przez P. Prezes Elżbietę Krzan i rodzicom naszych przedszkolaków, którzy zawsze wspierają nas rzeczowo i finansowo w organizacji festynu. W imieniu wszystkich dzieci i personelu Bajkowego Przedszkola serdecznie dziękujemy - mówi Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Podczas Festynu Rodzinnego w Bajkowym Przedszkolu został rozstrzygnięty konkurs "Ekobiżuteria optymistycznej mamy". Mamy wykazały się wielką kreatywnością i stworzyły niepowtarzalną biżuterię z odpadów i nieużytków. Wszystkie mamy biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Jury w składzie - p. Elżbieta Wierzyk - dyrektor przedszkola, p. Małgorzata Młynarczuk, p. Dorota Galicka - nauczyciel, przyznało następujące nagrody:

• I miejsce - p. Katarzyna Odzimkowska

• II miejsce - p. Malwina Charytanowicz

• III miejsce - p. Marzena Gołąb

• Wyróżnienie p. Agnieszka Kiełt

• Wyróżnienie p. Joanna Zadylak

Organizatorzy zadbali, aby każdy z uczestników znalazł na festynie coś ciekawego dla siebie. Szczególnie zadbano o atrakcje dla najmłodszych, dla nich przygotowano loterię fantową, kolorową garderobę, kącik plastyczny, kącik sportowy oraz malowanie "optymistycznych buziek". Przygotowano również stanowisko do zabaw bańkami mydlanymi. Wszyscy radośnie bawili się w robienie wielkich, tęczowych baniek - zarówno dorośli, jak i dzieci.

"Kawiarenka pod modrzewiem" serwowała gościom ciepłe i zimne napoje. W menu, jak co roku, królowały pyszne wypieki mam przedszkolaków i pączki - specjalność kuchni Bajkowego Przedszkola. Rodzice zadbali również o to, aby nie zabrakło kiełbasek z grilla.