Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Otworzyli sezon turystyczny 
(07.06.2018)


  

Każdego roku, bez względu na pogodę pierwszego maja na najwyższym szczycie Gór Sowich otwarty zostaje sezon turystyczny. Nie inaczej było i tym razem, a w wydarzeniu wzięli udział "Żarodreptaki" z Miejskiego koła PTTK w Żarowie.

 

Spotkaniu, poza uroczystym przecięciem wstęgi, towarzyszyło szereg atrakcji, w tym chociażby koncerty, zjazdy na linie z wieży widokowej, obóz harceski, czy liczne konkursy.

- W otwarciu sezonu turystycznego Żarów bierze udział niemalże od samego początku, a przypomnę, iż jest to już 51. zlot. Wydarzenie pozwala spotkać się w gronie turystów. Wspominamy minione lata, ale również planujemy nowe wycieczki. Tego typu imprezy pozwalają równiez promować naszą miejscowość. W tym roku książki o tematyce gminy Żarów trafiły do osób zamieszkujących Czeski Cieszyna oraz na wschodnią Ukrainę - relacjonuje prezes "Żarodreptaków" Bolesław Moryl.

Wspólne piknikowanie trwało do godzin popołudniowych. Turyści z "Żarodreptaków" planują już kolejne wyprawy. Szczegółowych informacji dot. wyjazdów można otrzymać pod numerem tel. 797944508.

Krzysztof Dutkiewicz

 

 


  


strona główna  |  do góry  |