Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Turniej Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie rozstrzygnięty 
(13.06.2018)


  

"Opowiem Ci swoją historię", "8 urodziny braciszka", "Co wiemy o używkach", "Czerwony kaptur, czyli rozmawiaj ze swoim dzieckiem" to tytuły scenek profilaktycznych, które w ramach XVIII finału Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie zaprezentowali uczniowie szkół z terenu gminy Żarów. Wcześniej jednak zmagali się w testach wiedzy teoretycznej z zakresu bezpieczeństwa i zagrożeń życia codziennego.

Dziś za całoroczne przygotowywanie się do turnieju, zaangażowanie i promowanie postaw prozdrowotnych otrzymali nagrody. - Nigdy nie wiemy, w jakiej sytuacji możemy się znaleźć. A taka wiedza z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, którą zdobywacie podczas trwania Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwa jest bezcenna. Oby nigdy nikt z Was nie musiał jej wykorzystać. Gratuluję Wam pomysłowości, kreatywności i dziękuję za tak wielkie zaangażowanie. Podziękowania kieruję również w stronę wszystkich opiekunów, nauczycieli i koordynatorów za wysiłek, który włożyli w przygotowanie i organizację turnieju - mówiła Helena Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie i członkini Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wyniki Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie:

  • I miejsce: Szkoła Podstawowa w Imbramowicach

  • II miejsce: Szkoła Podstawowa w Żarowie

  • III miejsce: Szkoła Podstawowa w Mrowinach

  • IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Zastrużu

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale, nagrody indywidualne i puchary dla szkół. Ponadto wśród wszystkich uczestników turnieju rozlosowano nagrody: tablet, zestaw badmintona, namiot.
Turniej sfinansowany został z budżetu gminy, ze środków przeznaczonych na realizację profilaktyki i rozwiązywanie problemów alkoholowych.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   

   
 
   


 
 


  


strona główna  |  do góry  |