Turniej Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie rozstrzygnięty
(13.06.2018)

"Opowiem Ci swoją historię", "8 urodziny braciszka", "Co wiemy o używkach", "Czerwony kaptur, czyli rozmawiaj ze swoim dzieckiem" to tytuły scenek profilaktycznych, które w ramach XVIII finału Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie zaprezentowali uczniowie szkół z terenu gminy Żarów. Wcześniej jednak zmagali się w testach wiedzy teoretycznej z zakresu bezpieczeństwa i zagrożeń życia codziennego.

Dziś za całoroczne przygotowywanie się do turnieju, zaangażowanie i promowanie postaw prozdrowotnych otrzymali nagrody. - Nigdy nie wiemy, w jakiej sytuacji możemy się znaleźć. A taka wiedza z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, którą zdobywacie podczas trwania Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwa jest bezcenna. Oby nigdy nikt z Was nie musiał jej wykorzystać. Gratuluję Wam pomysłowości, kreatywności i dziękuję za tak wielkie zaangażowanie. Podziękowania kieruję również w stronę wszystkich opiekunów, nauczycieli i koordynatorów za wysiłek, który włożyli w przygotowanie i organizację turnieju - mówiła Helena Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie i członkini Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wyniki Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie:

• I miejsce: Szkoła Podstawowa w Imbramowicach

• II miejsce: Szkoła Podstawowa w Żarowie

• III miejsce: Szkoła Podstawowa w Mrowinach

• IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Zastrużu

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale, nagrody indywidualne i puchary dla szkół. Ponadto wśród wszystkich uczestników turnieju rozlosowano nagrody: tablet, zestaw badmintona, namiot.
Turniej sfinansowany został z budżetu gminy, ze środków przeznaczonych na realizację profilaktyki i rozwiązywanie problemów alkoholowych.