Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Puchar dla mieszkańców Pożarzyska
(18.06.2018)


  

To jedna z najbardziej widowiskowych imprez. Turniej Wsi rozgrywany jest każdego roku na terenie innego sołectwa. Mieszkańcy wsi spotykają się w jednym miejscu, aby rywalizować ze sobą w rozmaitych konkurencjach. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa i wspólna wiejska integracja. Tegorocznym zwycięzcą Turnieju Wsi zostało sołectwo Pożarzysko i to do nich powędrowała główna nagroda pieniężna oraz puchar dla najlepszej drużyny sołeckiej.

Mieszkańcy zmagali się w wielu konkurencjach. Wśród nich rzut ziemniakiem, snopkiem słomy, wożenie skrzynek, wbijanie gwoździ i bieg na nartach. W tym roku do boju o tytuł najlepszego sołectwa stanęło osiem wsi. Każdy zespół pokazał się z jak najlepszej strony, jednak nie brakowało ostrej rywalizacji. Zwyciężyła drużyna z Pożarzyska, która pokonała swoich rywali kolejno z Mikoszowej, Wierzbnej, Bukowa i Bożanowa, Przyłęgowa, Gołaszyc oraz Imbramowic. - Dziękujemy za wspaniałą zabawę. Gratulujemy pozostałym uczestnikom turnieju, bo wszyscy byli zaangażowani i z uporem pracowali na zwycięstwo swojej drużyny. Najważniejsza była dobra zabawa - mówił Łukasz Brańka sołtys Pożarzyska.

Tegoroczne zawody sołeckie rozegrane zostały podczas festynu wiejskiego w Pożarzysku. W przygotowaniu wiejskiej zabawy zaangażowali się mieszkańcy tej miejscowości. Nie zabrakło przysmaków, słodkich pyszności, a przede wszystkim wspólnej rodzinnej integracji. - Od wielu lat Turniej Wsi cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest organizowany z myślą o mieszkańcach, dostarcza niezapomnianych wrażeń, bawi, wzbudza wiele emocji, a nierzadko nawet wyciska krople potu. Dziękuję za udział i gratuluję wszystkim drużynom osiągniętych wyników - gratulował mieszkańcom burmistrz Leszek Michalak.

Magdalena Pawlik

 

       


strona główna  |  do góry  |