Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Wiosna na Ludowo 
(18.06.2018)


  

Jak co roku wiosna przyniosła wysyp imprez, na których królują ludowe klimaty. Nasi "Krukowianie" ruszyli zatem "w trasę".

Rozpoczęli od "Święta Rzeki" w pobliskim Zastrużu, gdzie zaprezentowali się w reperturze około szantowym oraz patriotycznym. Kolejne spotkania z muzyką, w których uczestniczyli, były już wyraźnie naznaczone folkową nutą. Warto wspomnieć tu choćby o "XXIII Śpiewaniu nad wodą" w Mietkowie czy VIII Dolnośląskim Przeglądzie Zespołów Ludowych w Mojęcicach.

Na początku czerwca nasz Zespół zawitał pod strzechę gościnnej Stodoły Artystycznej w Bukowcu (niezwykle malowniczej miejscowości położonej u podnóża Karkonoszy). Podczas Jubileuszowego Festiwalu Zespołów Ludowych i Folklorystycznych "Krukowianie" zdobyli uznanie jury napisaną przez siebie śpiewanką "Me kochane Karkonosze". Tydzień później Zespół wziął udział w Przeglądzie Zespołów Ludowych "Biskupicki Złoty Kłos", gdzie zdobył Nagrodę Specjalną, zaskarbiając sobie sympatię "radością, uśmiechem, energią na scenie i ogólnym wyrazem artystycznym".

Mieszkańcy Żarowa będą mieli okazję spotkać się z Zespołem podczas organizowanej w Parku Miejskim "Nocy Świętojańskiej". Już dziś serdecznie zapraszamy na tę, mającą już swoją długoletnią tradycję, imprezę. Miłośnicy muzyki ludowej z pewnością będą się tam dobrze bawić.

Małgorzata Miodowska

 

   

 


  


strona główna  |  do góry  |