Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Dzień Języków Obcych w SP Żarów 
(19.06.2018)


  

Dobra zabawa towarzyszyła uczniom Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie podczas Dnia Języków Obcych, który po raz pierwszy zorganizowany został wspólnie z uczniami gimnazjum. Szkolna aula udekorowana była flagami państw i różnymi informacjami na ich temat, a sami uczniowie poprzebierani w kolorowe stroje.

Nauczyciele języków obcych postanowili wykorzystać ten czas na naukę poprzez zabawę i sprawdzić wiedzę oraz umiejętności lingwistyczne uczniów w praktyce. - Pomysł zorganizowania Dnia Języków Obcych zrodził się w naszych głowach już w zeszłym roku szkolnym. Oprócz quizu i części teoretycznej dzieci przygotowywały jeszcze plakaty, flagi, miały wymalowane twarze i świetne stroje. Ponadto, zaprezentowane zostało także przedstawienie w języku angielskim, w którym aktorami byli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie i gimnazjum. To był element połączenia sił. Na pewno będziemy to kontynuować w przyszłym roku. - mówią Agata Kovaci i Edyta Wicińska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Uczniowie placówki świetnie radzili sobie z językowymi zadaniami. - Pytania były zróżnicowane, ale daliśmy sobie radę. Musieliśmy zrobić trzy plakaty o różnej tematyce i wziąć udział w quizie oraz odpowiedzieć na trzy pytania. Potrafimy komunikować się w języku angielskim, wiele zrozumieliśmy z dzisiejszego przedstawienia - mówiła Dagmara Karkulowska uczennica gimnazjum.

Nagrody i puchary zwycięzcom podczas finału Dnia Języków Obcych wręczała Helena Słowik dyrektor SP w Żarowie. - Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę i czynny udział w tym językowym przedsięwzięciu - gratulowała uczestnikom konkursu dyrektor Helena Słowik.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

 


  


strona główna  |  do góry  |