Ruszyły remonty budynków w ramach rewitalizacji miasta
(25.06.2018)

Rozpoczął się remont pierwszego z 29 budynków wspólnot mieszkaniowych. Stare i zniszczone budynki kamienic w mieście odzyskają utracony blask. W ramach projektu "Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014-2020", na który gmina Żarów otrzyma ponad 1,5 miliona złotych dofinansowania, 27 budynków wspólnot mieszkaniowych oraz dwa budynki komunalne przy ul. Mickiewicza 21 oraz Sikorskiego 2 w Żarowie doczekają się kompleksowych remontów w zakresie wymiany dachów lub remontu elewacji.

Burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki w obecności zarządców wspólnot mieszkaniowych, podpisali umowy z firmą wykonawczą na rewitalizację budynku przy ul. Zamkowej 5 oraz Armii Krajowej 28-30 w Żarowie. - Są to pierwsze umowy, które podpisaliśmy na realizację tego zadania. Rozpoczął się już remont budynku przy ul. Zamkowej 5 w Żarowie, a niebawem prace ruszą również przy budynku wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Armii Krajowej 28-30. Prace, które zgodnie z podpisaną umową potrwają do końca sierpnia, realizuje ten sam wykonawca i w obu przypadkach dotyczą wymiany dachów. Obecnie ogłosiliśmy przetargi na rewitalizację budynków wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Armii Krajowej 16, Zamkowej 7-15, Mickiewicza 1,3,5 oraz budynku komunalnego przy ul. Mickiewicza 21 w Żarowie. Już wcześniej były ogłaszane inne przetargi, ale z uwagi na brak chętnych wykonawców lub błędnie złożoną dokumentację będą musiały zostać powtórzone - mówi Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza.

Program rewitalizacji budynków mieszkalnych to już kolejny projekt, na który gmina Żarów otrzymała dofinansowanie. W 2013 roku, dzięki projektowi rewitalizacji szesnaście wspólnot mieszkaniowych oraz jeden budynek gminny zostały kompleksowo wyremontowane. Niebawem kolejne budynki zmienią swój wygląd i staną się wizytówką miasta.

Wartość całego zadania "Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014-2020" to kwota 3.042.796,86 złotych. Remonty budynków zostaną sfinansowane z pozyskanego dofinansowania, budżetu gminy Żarów i środków własnych wspólnot mieszkaniowych.

Podpisanie umowy na rewitalizację budynku przy ul. Zamkowej 5 oraz Armii Krajowej 28-30 w Żarowie

Kilka dni temu rozpoczął się remont budynku wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Zamkowej 5 w Żarowie.