Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Ulica Dworcowa z nową nawierzchnią asfaltową 
(26.06.2018)


  

Kończą się prace związane z modernizacją ulicy Dworcowej w Żarowie. Droga zyskała nową nawierzchnię asfaltową, dzięki której poprawi się komfort jazdy na tym odcinku drogowym. Będzie przede wszystkim bezpieczniej i estetyczniej. Po zakończeniu prac przy ulicy Dworcowej rozpocznie się remont kolejnej drogi przy ulicy Wojska Polskiego.

Inwestycje te realizowane są w ramach dużego projektu "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych", który objęty jest dofinansowaniem unijnym. - Ulica Dworcowa jest pierwszą z kilkunastu dróg, które zostaną przebudowane. Podpisaliśmy już umowę na remonty i wymianę nawierzchni kolejnych dróg przy ulicach Puszkina, Słowackiego, Kopernika, Placu Wolności i Kwiatowej. Prace te rozpoczną się w następnej kolejności. Dzięki realizacji tego zadania drogi gminne w naszym mieście zostaną kompleksowo przebudowane, co wpłynie przede wszystkim na poprawę komfortu jazdy użytkowników ruchu drogowego - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Tuż po zakończeniu prac, droga przy ulicy Dworcowej w Żarowie, która stanowi główne dojście do targowiska miejskiego, zostanie udostępniona kierowcom oraz mieszkańcom. Będzie to kolejna inwestycja zrealizowana w centrum naszego miasta, gdzie przez ostatnich kilka miesięcy dużo się działo. Zakończyła się tutaj już budowa Centrum Przesiadkowego i ronda, do użytku mieszkańców oddano budynek dworca PKP, nowe parkingi i ścieżki rowerowe wraz z nowym oświetleniem.

Remont ulicy Dworcowej w Żarowie pochłonie dokładnie 912.229,51 złotych. Przebudowa drogi zostanie sfinansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania.

Wartość całego zadania opiewa na kwotę 5.866.510,15 złotych.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

 
 


  


strona główna  |  do góry  |