GCKiS zaprasza dzieci na interaktywny spektakl
(26.06.2018)

Spektakl międzynarodowej grupy Performalita pt."Misja: DOM" to interaktywne lalkowe przedstawienie dla dzieci do 10 lat i ich rodziców, podejmujące tematy domu, przyjaźni, wartości ludzkiego życia.

W sobotę, 30 czerwca o godzinie 16:00 w Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie odbędzie się tajne spotkanie! Z odległego zakątka wszechświata zbliża się do Ziemi niezidentyfikowany obiekt, który następnie wyruszy w ekscytującą podróż po nieznanych galaktykach. Na pokład swego statku zabierze kilku najodważniejszych Ziemian.

Spektakl powstał na bazie pomysłów zaczerpniętych z prac plastycznych dzieci z państw Grupy Wyszehradzkiej na temat: "Wyobraź sobie gościa z odległego świata", powstałych w ramach projektu Young Visegrad ImagiNation.

W projekcie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Premiera odbyła się w 2017 roku w Pradze.

Projekt wsparty finansowo przez International Visegrad Fund