Medale Mistrzostw Europy dla Fighter Żarów
(28.06.2018)

Zawodnicy Fighter Żarów z medalami Zunifikowanych Mistrzostw Europy. Na terenie świdnickiego lodowiska dominowały sztuki walki.

Do startu zaproszone zostały wszystkie federacje współpracujące z WKA Polska: WKA, WFMC, WKN, ISKA, UFR, WKSF, WKL, WTKA, IAKSA, MFR, SWO, WRSA, CKEF. Fighter Żarów łącznie zdobył 6 medali. Mistrzami Europy zostali: Krystian Rossa, startujący w walkach semi-contact kick boxing do 42 kg. Ten sam zawodnik wywalczył złoty krążek w kategorii soft-kalaki. Pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski dla Wiktora Dziubaka (semi-contact kick boxing do 48 kg). Dodatkowo Wiktor uplasował się na drugiej pozycji w walkach soft-kalaki. Trzy brązowe medale zdobyła Wiktoria Uryniaż (semi-contact oraz like-contact w kat. +72 kg). - Jest to już druga impreza rangi mistrzowskiej, z której zawodnicy Fighter Żarów przywożą medale. Trzy miesiące temu startowaliśmy w Otwartych Mistrzostwach Polski WKA WFMC Kick Boxing i Otwartym Pucharze Polski Taekwon-do ITFC HQ Korea/UITF. Dziś poprzeczka powędrowała wyżej. W Zunifikowanych Mistrzostwach Europy startowało wielu dobrych sportowców, a drabinka do ścisłego finału była niesamowicie długa. Tym bardziej cieszę się z osiągniętych rezultatów przez moich zawodników - relacjonuje trener Fighter Żarów Norbert Rossa.

Wisieńką na torcie dla reprezentantów żarowskiego klubu była możliwość obserwacji walki o Mistrzostwo Polski WFMC Pro-Am na zasadach pełnego K1 w kategorii 57 kg, w której Patryk Świątek pokonał Piotra Tesarskiego.

Krzysztof Dutkiewicz