Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Powitanie lata w Kalnie 
(02.07.2018)


  

Turniej piłkarski dla dzieci, pokaz strażacki w wykonaniu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbnej, pyszności przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kalna, a przede wszystkim dobra zabawa. Atrakcji nie brakowało podczas festynu z okazji powiatnia lata w Kalnie. I choć pogoda była kapryśna, nie pokrzyżowała wspólnych planów mieszkańców wsi.

A zaczęło się od pierwszego turnieju piłkarskiego dla dzieci, w którym uczestniczyły drużyny z Kalna, Łażan, Żarowa i Mrowin. Rywalizacja była bardzo zacięta, bo do wygrania była oficjalna piłka Mistrzostw Świata w Rosji Adidas Telstar.

Po wyrównanej walce sportowej i przy mocnym dopingu kibiców, pierwsze miejsce zajęła drużyna z Żarowa, drugie zawodnicy z Łażan, trzecie piłkarze z Kalna, a czwarte sportowcy z Mrowin. Bez względu jednak na końcowe wyniki wszyscy nagrodzeni zostali brawami i pamiątkowymi dyplomami. - Po turnieju, na zawodników i gości czekały smakołyki przygotowane przez nasze panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Wśród nich gorące kiełbaski z ogniska, dwadzieścia blach ciasta, owoce, kompot, chleb ze smalcem i ogórki małosolne, ale i tak gorąca herbata w taką pogodę smakowała wszystkim najbardziej. Strażacy z OSP Kalno zaprezentowali również umiejętności najmłodszej drużyny strażackiej, nagradzając ich pamiątkowymi przypinkami i legitymacjami członkowskimi OSP. Aby się rozgrzać w ten pochmurny dzień odbył się jeszcze mecz kawalerowie na żonatych, ale wynik jest niewiadomą do dzisiaj. Pomimo pochmurnej pogody nie brakowało dobrej zabawy. Po turnieju dla dzieci, dorośli bawili się przy wielkim ognisku i witali lato - relacjonuje Ewa Wołek z Kalna.

Oprac. Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
 


  


strona główna  |  do góry  |