Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Trwa II etap przebudowy ul. Dworcowej 
(03.07.2018)


  

Kilka dni temu zakończył się remont pierwszego odcinka drogowego przy ul. Dworcowej w Żarowie. Droga zyskała nową nawierzchnię asfaltową, zrobiło się estetyczniej i bezpieczniej. W tej chwili prace remontowe realizowane są w kolejnej części ulicy Dworcowej, od strony przejazdu kolejowego do ul. Wojska Polskiego. Na czas remontu droga została zamknięta i wprowadzono tymczasową organizację ruchu.

Inwestycja ta, podobnie jak poprzednia, realizowana jest w ramach dużego projektu "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych", który objęty jest dofinansowaniem unijnym. - Jest to projekt realizowany w ramach zadania rewitalizacja miasta część drogowa.

Podpisaliśmy umowy na remonty kolejnych dróg, ale w tej chwili nie mamy jeszcze rozstrzygniętych wszystkich przetargów. Czekają nas jeszcze procedury przetargowe na remonty dróg przy ul. Sportowej, Zamkowej i Mickiewicza.

Ponadto, w ramach realizacji drugiego naszego wniosku rewitalizacyjnego na część rekreacyjną, planujemy wykonać szereg innych zadań. Kończy się już powoli budowa nowego placu zabaw i siłowni zewnętrznej przy Szkole Podstawowej na ul. 1 Maja, a drugim zadaniem będzie zmiana wizerunku Placu Wolności w Żarowie. Po zakończeniu prac drogowych w tym miejscu, powstanie nowa nawierzchnia przy ul. Plac Wolności, urządzenia siłowni zewnętrznej, nowe ławki i nowy plac zabaw - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Tuż po zakończeniu prac przy ul. Dworcowej, remontowany będzie kolejny odcinek ulicy Wojska Polskiego, a następnie ulica Kopernika w Żarowie. W ramach całego zadania przebudowane zostaną drogi przy ulicach: Puszkina, Słowackiego, Kopernika, Placu Wolności, Kwiatowej, Dworcowej, Wojska Polskiego, Sportowej, Zamkowej i Mickiewicza. Wartość całego zadania opiewa na kwotę 5.866.510,15 złotych.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
 


  


strona główna  |  do góry  |