Wakacje z żaglówkami
(05.07.2018)

Wakacje dopiero co się rozpoczęły, a najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów w pełni korzystają już z uroków letniego wypoczynku. Czekają na nich nie tylko zajęcia zaplanowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu, Żarowskie Stowarzyszenie "Edukacja", bibliotekę i grupy zajęciowe.

W programie wakacji, jak co roku jest również wspólne żeglowanie po Zalewie Mietkowskim. Dzieci, pod czujnym okiem swoich opiekunów mają również możliwość spróbowania swoich sił w niełatwej sztuce żeglowania. Młodym zapaleńcom morskich przygód, jak co roku towarzyszą opiekunowie świetlic środowiskowych, pracownicy żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. - Tegoroczne wakacje rozpoczęły się wspólnym żeglowaniem w Borzygniewie. Dzieci pływają na łódkach oraz żaglówkach i mogą do woli korzystać z wodnych atrakcji. W programie naszych wspólnych zajęć są również gry i zabawy oraz integracyjne ognisko. Cieszymy się, że każdego roku Ośrodek Pomocy Społecznej angażuje się w pomoc przy tym przedsięwzięciu. Dla dzieci to wielka frajda - mówi Małgorzata Siemińska nowa kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

Wspólne żeglowanie po Zalewie Mietkowskim to inicjatywa burmistrza Leszka Michalaka. Pomysł tak bardzo spodobał się najmłodszym, że od kilku lat chętnie w jego współorganizację włączają się również pracownicy innych jednostek. Wczoraj, w Borzygniewie wakacyjny czas spędzała kolejna grupa dzieci. - Staramy się wszyscy, aby zapewnić dzieciom wiele atrakcji podczas wakacji. I od kilkunastu już lat wspólne inicjatywy przynoszą zamierzony efekt. Dzieci czerpią ogromną radość z takiej formy wakacyjnego wypoczynku. Pomysł zapoczątkowany został przez Młodzieżową Radę Miejską w Żarowie, dziś kontynujemy go wspólnie z naszymi partnerami - podkreśla burmistrz Leszek Michalak.

Same zaś dzieci z wielkim zapałem uczestniczą w wakacyjnym żeglowaniu w Borzygniewie. Do ich dyspozycji, dzięki uprzejmości starosty powiatu wrocławskiego i dyrektora Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie, są wszystkie wodne sprzęty. - Cenimy sobie współpracę z gminą Żarów. Dzięki inicjatywie zapoczątkowanej przez burmistrza Leszka Michalaka najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów mogą spędzać bezpieczne wakacje tutaj w Borzygniewie. Cieszymy się, że możemy być partnerami tej akcji, wspólnie ze starostą powiatu wrocławskiego - zaznacza Hubert Kurdziel dyrektor Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie.

To dopiero początek wakacyjnych wyjazdów nad Zalew Mietkowski. Kolejne wyprawy zaplanowane zostały jeszcze w kolejnych dniach lipca i sierpnia.