Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Drugie miejsce w 3 Rundzie Tarmac Masters 2018 
(05.07.2018)


  

Kolejne starty i kolejne rajdowe sukcesy. Żarowska załoga w składzie Grzegorz Reda i Marcin Czyżewski ukończyli 1. Rally M3Racing - 3. Runda Tarmac Masters 2018 w Lubinie, zajmując drugie miejsce w klasie pierwszej, jednocześnie awansując w połowie sezonu na drugą lokatę w klasyfikacji rocznej. 

- Najpierw udaliśmy się na zapoznanie z trasą, tutaj każdy odcinek przejeżdżany jest trzykrotnie i wszyscy sporządzają notatki opisujące każdy zakręt i odległości między nimi. Z tych notatetk później załoga korzysta już podczas jazdy na czas. W sobotni wieczór odbył się uroczysty start w Lubińskim Rynku. W niedzielę rozpoczęło się prawdziwe ściganie na dwóch odcinkach, które załogi pokonywały w 3 pętlach, co dawało ponad 33km jazdy na czas. W klasie pierwszej stawiło się 6 załóg rywalizujących o kolejne punkty w sezonie. Odcinki były bardzo szybkie i wymagające. Już na pierwszym odcinku z rywalizacji odpadło dwóch konkurentów (wypadek oraz awaria) i od tej pory żarowska załoga plasowała się na trzecim miejscu w klasie, poprawiając swoje czasy na każdej pętli, tym samym nie podejmując zbędnego ryzyka. Na ostatnim odcinku tuż przed metą nasza załoga przejechała obok załogi walczącej o zwycięstwo, którą wyeliminowała awaria. Tym samym Reda/ Czyżewski ukończyli rajd na 2 miejscu w klasie pierwszej i jednocześnie awansowali w połowie sezonu na 2 lokatę w klasyfikacji rocznej - opowiada Grzegorz Reda.

Żarowscy rajdowcy składają tradycyjnie serdeczne podziękowania dla STREFA OKAZJI, AUTO ZYWER, AUTO-SHOP oraz agencji reklamowej GEOSPACE. Kolejna 4 runda odbędzie się pod koniec sierpnia w Nowej Rudzie.

Oprac. Magdalena Pawlik

 

   

   

 


  


strona główna  |  do góry  |