Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

System Informacji Przestrzennej w gminie Żarów 
(17.07.2018)


  

Mieszkańcy, którzy chcą sprawdzić przeznaczenie działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nie muszą już przychodzić do Urzędu Miejskiego w Żarowie, aby pozyskać taką informację.

 

Mogą to zrobić za pośrednictwem ogólnodostępnego systemu, który uruchomiony został na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żarowie. Wystarczy tylko posiadać komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu. - System Informacji Przestrzennej, który uruchomiony został na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żarowie to wygodne i nowoczesne narzędzie pozwalające na uzyskanie informacji o obowiązujących na terenie gminy Żarów miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu systemowi każdy zainteresowany może w prosty i bardzo przejrzysty sposób błyskawicznie zlokalizować działkę, numer adresowy oraz uzyskać informację o przeznaczeniu nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego - mówi Anna Kołodziej kierownik Referatu Nieruchomości i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Korzystanie z Systemu Informacji Przestrzennej jest bezpłatne, a portal mapowy dostępny jest na stronie internetowej www.um.zarow.pl w banerze System Informacji Przestrzennej w Gminie Żarów.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu "Rozwój e-usług publicznych jako zwiększenie udziału mieszkańców w procesie decyzyjnym w Gminie Świebodzice, Gminie Żarów oraz Gminie Strzegom" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Całkowita wartość projektu to kwota 3 679 970,00 złotych, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 wynosi 2 351 500,83 złotych.

Magdalena Pawlik

 

 


  


strona główna  |  do góry  |