Czy na wsi, czy w mieście - w wakacje nie ma czasu na nudę!
(24.07.2018)

Nie wszyscy mogą je spędzić na letnich obozach czy koloniach. Dla dzieci i młodzieży, które na czas letnich wakacji pozostały w Żarowie gminne placówki, przygotowały mnóstwo atrakcji. Pomysłów na spędzenie wolnego czasu jest wiele. Wśród nich są oferty zajęć w Gminnym Centrum Kultury i Sportu, Żarowskiego Stowarzyszenia "Edukacja", biblioteki oraz wakacyjne spotkania na terenach wiejskich.

Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia na terenach wiejskich. Jak co roku Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie zorganizowali wakacyjne zajęcia i warsztaty dla dzieci zamieszkujących wsie w gminie Żarów. Były zajęcia sportowe, taneczne i plastyczne. - Trzy dni wypełnione śmiechem i radosną zabawą. Tak właśnie będziemy wspominać tegoroczne wakacyjne warsztaty dla dzieci na świetlicy w Mielęcinie. Do świetlicy w Mielęcinie przybyli licznie mali mieszkańcy Wierzbna, Kalna oraz Mielęcina. W programie znalazły się warsztaty taneczne, plastyczne, projektowanie strojów, zajęcia sportowe czy szalona baloniada. Dzieci wykazały się ogromnym talentem, sprytem i pomysłowością. Bardzo dziękujemy, że byliście z nami - mówi Anna Suchodolska zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Wakacje już na półmetku. Na wszystkie dzieci oraz młodzież czekają wakacyjne zajęcia zorganizowane przez żarowskie placówki. Jest w czym wybierać, dlatego nie warto siedzieć w domu i się nudzić.