Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Razem od 50 lat 
(30.07.2018)


  

Pół wieku temu na ślubnym kobiercu przysięgali sobie miłość na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, w radości i smutku. Przysięgi dochowali do dnia dzisiejszego i w tym roku świętowali jubileusz złotych godów. 

Z tej okazji para odznaczona została medalami Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Wręczył je małżonkom Antoninie i Mirosławowi Hanc burmistrz Leszek Michalak. Jubilaci otrzymali także pamiątkowe dyplomy i upominki. - Życzę Państwu kolejnych dni, miesięcy i lat pełnych szczęścia, radości, uśmiechu, jak również tego, aby cieszyć się życiem w każdym jego momencie. Jesteście Państwo dla nas wzorem, jak przeżyć pół wieku w zgodzie i miłości. Serdecznie gratuluję - składał życzenia dostojnym jubilatom burmistrz Leszek Michalak.

Małżonkowie, podczas uroczystości odnowili także przysięgę małżeńską, oświadczając, że "nadal będą czynić wszystko, aby ich małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe". Chwila ta przyniosła wiele wzruszeń i przywróciła nie jedno wspomnienie.

Antonina i Mirosław Hanc sakramentalne "TAK" powiedzieli sobie 50 lat temu. Znali się od dziecka, razem uczęszczali do Szkoły Podstawowej w Piotrowicach. Mając 17-18 lat pani Antonina wraz z Panem Mirosławem zaczęli spotykać się na wspólnych zabawach tanecznych i z czasem pojawiło się uczucie. Narzeczeni 20 lipca 1968 roku zawarli związek małżeński w Urzędzie Stanu Cywilnego w Jaworzynie Śląskiej. Zamieszkali razem w Piotrowicach, a w 1974r. przeprowadzili się do Żarowa, gdzie doczekali się własnego mieszkania na osiedlu, gdzie mieszkają po dzień dzisiejszy. Dzieci Państwa Hanc założyli własne rodziny i wszyscy mieszkają w Gminie Żarów. Jubilaci mają trzy wnuczki i dwóch wnuków. Aktywnie uczestniczą w ich wychowaniu, zwłaszcza najmłodszej 4-letniej Poli.

Pani Antonina wraz z mężem lubi czytać książki. Państwo Hanc posiadają działkę, na której uprawiają warzywa i owoce. 20 lipca minęło już 50 lat, jak Państwo Antonina i Mirosław zawarli związek małżeński, w którym cieszą się szacunkiem, zaufaniem i miłością.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 


  


strona główna  |  do góry  |