Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Budowa ścieżek rowerowych na finiszu 
(31.07.2018)


  

Na terenie miasta powstają kolejne ścieżki rowerowe. Prace remontowe realizowane są teraz przy ulicy Chrobrego w Żarowie oraz na odcinku przed wjazdem w kierunku Mrowin. Pozostałe drogi dla rowerzystów wraz z chodnikami, parkingami i oświetleniem na terenie miasta są już gotowe i udostępnione naszym mieszkańcom. Wszystkie ścieżki rowerowe będą odpowiednio oznakowane, ale to zadanie zostanie zrealizowane po zakończeniu wszystkich prac budowlanych.

Wraz z budową nowej drogi rowerowej przy wjeździe w kierunku Mrowin trwa także wymiana starej kanalizacji. Jest to dodatkowe zadanie inwestycyjne realizowane ze środków budżetu gminy Żarów. - Wykonawca zadania trafił w tym miejscu na starą betonową kanalizację, która prawdopodobnie pamięta czasy funkcjonowania kopalni w latach 80-tych. Kanalizacja nie funkcjonowała już prawidłowo. Była uszkodzona i nie było możliwe wybudowanie na uszkodzonej kanalizacji ścieżki rowerowej, stąd też decyzja moja i Rady Miejskiej o przeznaczeniu środków finansowych na wymianę na nową sprawną kanalizację, żeby była bezpieczna przede wszystkim dla użytkowników tego terenu. Pierwotnie budowa ścieżek rowerowych na terenie Żarowa miała się zakończyć w sierpniu, ale z uwagi na tę inwestycję musimy jeszcze trochę uzbroić się w cierpliwość. Planujemy do końca września udostępnić rowerzystom już wszystkie ścieżki rowerowe - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Projekt budowy nowych dróg dla rowerzystów jest realizowany w ramach dużego zadania inwestycyjnego "Wdrażanie strategii niskoemisyjnych - budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Żarowie oraz budowa dróg rowerowych i ciągów pieszych wraz z oświetleniem na terenie miasta Żarów", które obejmowało także przebudowę głównego skrzyżowania i budowę ronda. Wartość całej inwestycji to kwota 5 114 351,75 złotych, przyznane dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 wynosi 4 347 198,99 złotych.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 

 
 


  


strona główna  |  do góry  |