Yagi Poland Factory rozbudowało swój zakład
(02.08.2018)

To już kolejna inwestycja, jaką na terenie swojego zakładu zrealizowała japońska firma Yagi Poland Factory, ulokowana na terenie Żarowskiej Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK". Japońska fabryka rozbudowała swój zakład.

W piątek, 27 lipca odbyła się ceremonia otwarcia kolejnej rozbudowy Yagi Poland Factory. W uroczystości rozbudowy fabryki uczestniczyło wielu zaproszonych gości, wśród których nie brakowało Ambasadora Tsukasa Kawada, prezesa firmy z Japonii Norihiro Yagi, przedstawicieli zarządu firmy i Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK", prezesa Macieja Badory i wiceprezesa Michała Szukała, burmistrza Leszka Michalaka, bylej burmistrz Żarowa Lilli Gruntkowskiej i prezesów partnerów biznesowych. - Dziś z wielką radością świętujemy kolejną jej rozbudowę. Yagi Poland Factory jest nie tylko miejscem pracy dla wielu Żarowian, ale jest też wizytówką trwałości nowoczesnego, japońskiego przemysłu w naszym mieście. Szanowny panie prezesie Yagi dziękujemy za tą pierwszą i wszystkie kolejne decyzje podejmowane dla dobra i rozwoju zarówno fabryki, jak i naszego miasteczka. Szanowny Panie Ambasadorze, korzystając z dzisiejszej okazji, pragnę również podziękować na ręce Pana Ambasadora, za aktywność społeczną i promowanie kultury japońskiej przez zarządy wszystkich czterech japońskich fabryk działających w Żarowie, na czele z zarządem Yagi Poland Factory. W imieniu mieszkańców Żarowa, pragnę przekazać życzenia dla kadry zarządzającej i pracowników zakładu Yagi Poland Factory. Życzę, aby dzisiejsze święto oznaczało nie tylko radosne podsumowanie dotychczasowej działalności zakładu, ale otworzyło nowy rozdział w rozwoju i rozbudowie firmy na przygotowanych terenach w Żarowie - mówił burmistrz Leszek Michalak.

Yagi Poland Factory Sp.zo.o rozpoczęła działalność w Polsce w 2003 roku. Zakresem działalności jest produkcja części i akcesoriów do przemysłu samochodowego między innymi: łożysk, piast, elementów sprzęgieł do klimatyzatorów, które instalowane są w takich samochodach jak: Toyota, Nissan, VW czy Renault. Firma zatrudnia obecnie prawie 200 osób.