Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

"Narodowe Czytanie" w Żarowie! 
(22.08.2018)


  

Żarów po raz kolejny przyłączy się do ogólnopolskiej akcji "Narodowego Czytania". W tym roku patronuje jej Stefan Żeromski, a lekturą obowiązkową będzie "Przedwiośnie".

W jego przygotowaniu pomogą pracownicy żarowskiej biblioteki, którzy już dziś zapraszają wszystkich miłośników książek i polskiej twórczości do wspólnego czytania. - Żarowska biblioteka również zgłosiła swój akces w kolejnej 7.edycji ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców do głośnego czytania dzieła Stefana Żeromskiego. Chętni będą mogli przeczytać swój ulubiony fragment "Przedwiośnia" - mówi Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki publicznej w Żarowie.

Miłośnicy książek spotkają się w sobotę, 8 września na tarasie przed biblioteką w Żarowie. Dzieło Żeromskiego we fragmentach będzie można czytać w godz. od 10.00 do 12.00.

Narodowe Czytanie po raz pierwszy odbyło się w 2012 r. Czytano wówczas "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, a w następnych latach dzieła Aleksandra Fredry, "Trylogię" Henryka Sienkiewicza, "Lalkę" Bolesława Prusa. Rok temu Polacy po raz pierwszy w głosowaniu wybrali lekturę spośród pięciu propozycji. Wygrała powieść "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. W 2017 roku czytaliśmy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.

Magdalena Pawlik

 

   


strona główna  |  do góry  |