Upiecz chleb, zostań mistrzem
(23.08.2018)

Już po raz trzeci w zabytkowym młynie w Siedlimowicach zostanie zorganizowany Festiwal Mąki. Tym razem miłośnicy chleba, dobrego jedzenia i wyśmienitej zabawy spotkają się 8 września.

Pieczesz chleb, uważasz, że robisz to dobrze? Ten konkurs jest dla ciebie. Po raz kolejny Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na Najlepszy Chleb Domowego Wypieku "Chlebowzięci".

Konkurs organizowany jest w ramach III Festiwalu Mąki. W tym roku po raz pierwszy przyznana zostanie nagroda specjalna dla najlepszego piekarza z terenu gminy Żarów.

Uczestnikami konkursu mogą być osoby wypiekające amatorsko chleb w warunkach domowych. Każdy miłośnik domowego wypieku może zgłosić dwa chleby o dowolnej gramaturze. Ocenie będzie poddawany smak, kolor i zapach. Jury także będzie brało pod uwagę wrażenie ogólne chlebów.

Laureatów poznamy 8 września podczas III Festiwalu Mąki, który organizowany jest na terenie gminy Żarów w zabytkowym i wciąż działającym młynie w Siedlimowicach.

Więcej szczegółów znajdą państwo w regulaminie konkursu dostępnym poniżej:

Do pobrania: