Rewitalizacja budynków mieszkalnych
(23.08.2018)

Zakończył się remont dachu budynku przy ul. Zamkowej 5 w Żarowie. Jeszcze w lipcu, w dokonano technicznego odbioru wyremontowanego budynku. Był to pierwszy z 27 budynków wspólnot mieszkaniowych, który w ramach projektu "Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014-2020" został wyremontowany.

Powoli kończą się także prace remontowe budynku przy ul. Armii Krajowej 28-30 w Żarowie, który w ramach rewitalizacji miasta zyska nowy dach. - Zgodnie z umową podpisaną z wykonawcą inwestycji remont budynku potrwa do końca sierpnia. Prace są już na finiszu, dlatego termin zakończenia zadania zostanie z pewnością zachowany. Jest to już drugi budynek remontowany w ramach programu rewitalizacji miasta. W następnej kolejności czekają nas remonty budynków przy ulicach Piastowskiej 2 i 4 oraz Armii Krajowej 21. Tutaj również zostanie wymienione całe pokrycie dachowe - mówi Teresa Miśkiewicz z Zakładu Gospodarki Lokalowej w Żarowie.

Kwota przyznana na prace remontowe na zadanie pn. "Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014-2020" to 3.042.796,86 złotych. Remonty budynków są finansowane z budżetu gminy Żarów, środków własnych wspólnot mieszkaniowych oraz pozyskanego dofinansowania.