Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Wyszukiwarka grobów dostępna na stronie internetowej 
(27.08.2018)


  

Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żarowie uruchomiona została wyszukiwarka grobów znajdujących się na cmentarzu komunalnym w Żarowie i Wierzbnej. Wyszukiwarka umożliwia odnalezienie miejsca pochowania osoby zmarłej. 

 

Pozwala dokładnie określić położenie grobu na cmentarzu, co wraz z mapą znacznie ułatwia jego odnalezienie. - Po wpisaniu jednego z podanych kryteriów: imienia, nazwiska lub daty zgonu wyświetla się lista osób pochowanych, które spełniają dane kryteria. Po wybraniu poszukiwanego zmarłego pojawiają się informacje, takie jak: imię, nazwisko, data urodzenia i śmierci, wyświetlona zostaje także fotografia nagrobka oraz mapa cmentarza, ułatwiająca odnalezienie wybranego grobu. Dzięki wyszukiwarce dostępnej na stronie internetowej osoba szukająca miejsca pochówku swoich bliskich może je odnaleźć błyskawicznie i praktycznie z każdego miejsca na świecie za pośrednictwem Internetu. System ten zawiera aktualne dane dotyczące ewidencji osób pochowanych i grobów - wyjaśnia Tomasz Kuska z Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Korzystanie z internetowej wyszukiwarki grobów jest bezpłatne, a sama aplikacja dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żarowie www.um.zarow.pl w banerze "Cmentarze w Żarowie. Wyszukiwarka grobów".

Zadanie realizowane jest w ramach projektu "Rozwój e-usług publicznych jako zwiększenie udziału mieszkańców w procesie decyzyjnym w Gminie Świebodzice, Gminie Żarów oraz Gminie Strzegom" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość projektu to kwota 3 679 970,00 złotych, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 wynosi 2 351 500,83 złotych.

Magdalena Pawlik

 

 


  


strona główna  |  do góry  |