Wiadomo¶ci z miasta i gminy

Chlebowzięci na Festiwalu M±ki
(05.09.2018)

Już w ten weekend poznamy mistrza domowego wypieku chleba. W sobotę, 8 czerwca w zabytkowym młynie w Siedlimowicach rusza III Festiwal M±ki.

- Drzwi młyna 8 wrze¶nia otworzymy dla państwa już o godzinie 14.00. Na go¶ci czekać będ± prawdziwe rarytasy. Na pewno pojawi± się różnego rodzaju chleby, pierogi, sery, miody, ciasta i wiele, wiele innych smakołyków. A hitem będ± przygotowane przez wła¶cicieli podpłomyki oczywi¶cie z siedlimowickiej m±ki. Palce lizać - mówi Tomasz Pietrzyk, dyrektor i pomysłodawca Festialu M±ki w Siedlimowiach.

Tradycyjnie podczas festiwalu M±ki rozstrzygnięty zostanie konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku "Chlebowzięci". - Zgłoszenia przyjmujemy w dniu festiwalu do godziny 15.00. W tym roku po raz pierwszy nagrodę otrzyma piekarz amator z gminy Żarów. Fundatorem nagród w konkursie "Chlebowzięci" jest Piekarnia PASOL-PACO, która jest z nami od pierwszej edycji festiwalu - mówi Pietrzyk. Regulamin konkursu dostępny na stronie organizatora www.centrum.zarow.pl

O godzinie 16.30 zaplanowano warsztaty chlebowe, które poprowadzi Joanna Ma¶lukiewicz z Kooperatywa124 i laureatka pierwszego miejsca w pierwszej edycji Festiwalu M±ki. Ilo¶ć miejsc ograniczona.

Ciekawie zapowiada się nocne zwiedzanie młyna, po którym oczywi¶cie oprowadz± wła¶ciciele - Iwona i Witold Markiewicz. Nie lada atrakcj± będzie wieczorna prezentacja Młyny wodne i wiatraki na terenie gminy Żarów, któr± przygotował Bogdan Mucha. Najmłodszymi uczestnikami Festiwalu M±ki zajm± się clowniki Fifi i Bibi.

Na finał organizatorzy zaplanowali koncert zespołu TANTUA. Muzycy tworz± głównie muzykę etniczn±, folkow± oraz world music. Bazuj±c± na instrumentach etnicznych z różnych zak±tków ¶wiata, podpart± wokalizami oraz instrumentami klawiszowymi. - Nasza muzyka rodzi się z nieograniczonej potrzeby tworzenia, która towarzyszy nam każdego dnia - mówi± arty¶ci.

Festiwal M±ki w Siedlimowicach
(30.08.2018)

Warsztaty chlebowe, stoiska ze zdrow± żywno¶ci±, rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy chleb domowego wypieku "Chlebowzięci", gry i zabawy dla najmłodszych oraz koncert zespołu Tantua to tylko niektóre atrakcje III Festiwalu M±ki w Siedlimowicach.

Już w sobotę, 8 wrze¶nia w młynie w Siedlimowicach wielkie ¶więto m±ki. Najważniejszym punktem ¶więta będzie konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku "Chlebowzięci". Do konkursu mog± zgłaszać się wszyscy, którzy amatorsko zajmuj± się wypiekiem chleba. Najważniejszym punktem ¶więta będzie konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku "Chlebowzięci". Do konkursu mog± zgłaszać się wszyscy, którzy amatorsko zajmuj± się wypiekiem chleba. Uczestnikami konkursu mog± być osoby wypiekaj±ce amatorsko chleb w warunkach domowych. Każdy miło¶nik domowego wypieku może zgłosić dwa chleby o dowolnej gramaturze. Ocenie będzie poddawany smak, kolor i zapach.

Jury także będzie brało pod uwagę wrażenie ogólne chlebów. W tym roku po raz pierwszy przyznana zostanie nagroda specjalna dla najlepszego piekarza z terenu gminy Żarów. Regulamin dostępny jest na stronie www.centrum.zarow.pl i www.um.zarow.pl

Festiwal M±ki w Siedlimowicach: 8 wrze¶nia 2018 r. w godzinach 14.00-20.00.