Gazeta Żarowska - nowy numer
(30.08.2018)

Dziś do czytelników trafił nowy numer Gazety Żarowskiej. A w nim przeczytać możecie Państwo o trwających inwestycjach na terenie naszej gminy. Piszemy o remoncie dróg w mieście oraz rewitalizacji budynków mieszkalnych.

Specjalnie dla naszych czytelników najważniejsze zasady jazdy obowiązujące na ścieżkach rowerowych przypomina Piotr Zadrożny instruktor jazdy.

Zachęcamy Państwa także do wsparcia osób, które ucierpiały w pożarze budynku w Żarowie. Podajemy numer konta, na który można wpłacać dobrowolne wpłaty na rzecz poszkodowanych mieszkańców naszego miasta. To właśnie z myślą o nich już 1 września zorganizowany zostanie piknik charytatywny w Parku Miejskim oraz wielkie grillowanie. Całkowity dochód uzbierany podczas imprezy zostanie przeznaczony na pomoc pogorzelcom.

Na kolejne pytania mieszkańców odpowiadają burmistrz Leszek Michalak oraz radna powiatu świdnickiego Urszula Ganczarek.

Zapraszamy naszych mieszkańców do skorzystania z wrześniowej oferty kulturalnej. Do wyboru są dożynki gminne w Imbramowicach, kolejna prelekcja historyczna, VII edycja Narodowego Czytania.

Z budżetu gminy Żarów można uzyskać zwrot części kosztów za wykonanie przyłącza budynku do zbiorczej sieci kanalizacji sanitarnej. Na co będzie można przeznaczyć dofinansowanie, ile dofinansowania będzie można otrzymać i od kiedy zacznie obowiązywać program? Wszelkie informacje na ten temat znajdą Państwo w tym numerze gazety.

W lipcu otrzymaliśmy potwierdzenie z zarządu Województwa Dolnośląskiego, że świetlica wiejska w Łażanach zostanie wyremontowana i rozbudowana. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy członków Stowarzyszenia Miłośników Łażan "Przyjazna Wieś" prezesa Mieczysława Farunia oraz radną Marię Tomaszewską.

Piszemy również o zakończonej rozbudowie Yagi Poland Factory w żarowskiej podstrefie ekonomicznej WSSE "INVEST-PARK".

Czytelnicy mogą również przeczytać o kolejnym sukcesie wychowanka ULKS Zielony Dąb Pawła Fajdka.

Na czytelników czeka także wiele newsów sportowych i kulturalnych.

Miłej lektury!
Redakcja gazety