Goniec Żarów rozpoczyna grę w II lidze!
(30.08.2018)

Już w najbliższy weekend rozpoczynają się rozgrywki II ligi szachowej seniorów, w których po raz pierwszy w historii zagra drużyna Gońca Żarów!

Rozgrywki II ligi w tym roku odbędą się w Jastrzębiej Górze w województwie pomorskim i potrwają 9 dni. Dla żarowskiego klubu to historyczne wydarzenie, gdyż jeszcze nigdy nie grał na tak wysokim szczeblu ligowym, mało tego żaden klub sportowy z gminy Żarów nie brał dotąd udziału w rozgrywkach centralnych na szczeblu II ligi. - Przed zespołem z Żarowa trudne zadanie, gdyż w rozgrywkach weźmie udział 37 zespołów, z czego aż 13 z nich spadnie do lig wojewódzkich. Udział w rozgrywkach II ligi był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Żarowie, gdyż całkowite koszty startu w lidze przekraczały możliwości finansowe klubu - mówi Artur Adamek prezes klubu sportowego Gońca Żarów.