Piknik charytatywny i Wielkie Grillowanie przeniesione na 30 września
(04.09.2018)

Piknik charytatywny "Nakręcamy pomoc" i "Wielkie Grillowanie", które miały odbyć się w sobotnie popołudnie zostały przeniesione na niedzielę, 30 września. Ze względu na kapryśną pogodę imprezy odbędą się w terminie wrześniowym. Tego dnia zaplanowane zostały także Żarowskie Biegi Strefowe, którym towarzyszyć będzie wiele atrakcji.

Podczas pikniku charytatywnego oraz "Wielkiego Grillowania" 30 września odbędzie się loteria fantowa, na którą wciąż zbieramy fanty. Można je składać w Gminnnym Centrum Kultury i Sportu. Już dziś dziękujemy wszystkim mieszkańcom, zakładom, przedsiębiorstwom i innstytucjom za przekazanie fantów na loterię fantową, z której dochód będzie przeznaczony na pogorzelców. I czekamy na kolejne.

Dodatkową atrakcją podczas pikniku charytatywnego będzie konkurs kulinarny "Wielkie Grillowanie", który skierowany jest do wszystkich mieszkańców naszej gminy. Mogą w nim wziąć udział koła gospodyń wiejskich, organizacje, grupy nieformalne oraz osoby indywidualne z gminy Żarów. Konkurs odbywać się będzie pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żarów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody - sprzęt AGD ufundowany przez Electrolux Poland z żarowskiej podstrefy ekonomicznej.

Składamy podziękowania wszystkim darczyńcom, sponsorom nagród i fundatorom za przekazanie środków finansowych i fantów na ten szczytny cel.

Dziękujemy za wpłacone środki finansowe na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców. Na konto Żarowskiego Stowarzyszenia "Edukacja" na rzecz pogorzelców wpłynęło jak do tej pory 33.830 złotych. Dziękujemy:

• indywidualnym mieszkańcom

• grupie radnych Rady Miejskiej

• zakładom i przedsiębiorstwom:

SMART WORK Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, WYJAZDOWA POMOC PEDIATRYCZNA KRYSTYNA MICHALAK, MARTECH HENNIG SPÓŁKA JAWNA, ŚWIDNICKIE PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW, TOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, AKS PRECISION BALL POLSKA SP. Z O.O., YAGI POLAND FACTORY SP. Z O.O., POLSKA CERAMIKA OGNIOTRWAŁA ŻARÓW S.A.

Dziękujemy za zakup ciasta, które sprzedawane były na targowisku po odwołaniu pikniku charytatywnego. Uzbierane pieniądze 1500,56 złotych zostaną również przekazane na rzecz pogorzelców.

Dziękujemy sponsorom fantów i nagród:

DAICEL SAFETY SYSTEMS EUROPE SP. Z O.O., AKS PRECISION BALL POLSKA SP. Z O.O, SKLEP MIĘSNY "U DOROTKI", ELECTROLUX POLAND SP. Z O.O., URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO, MAREK MICHALAK RZECZNIK PRAW DZIECKA, STOWARZYSZENIE "ROWEROWY ŻARÓW", ALFA. HURTOWNIA ART. BIUROWYCH, PAPIERNICZYCH I ZABAWEK, MAŁGORZATA NIEWADA FOTOGRAF, GMINNE CENTRUM KULTURY I SPORTU W ŻAROWIE, URZĄD MIEJSKI W ŻAROWIE, ORKA.PHU.SKLEP WIELOBRANŻOWY NOCOŃ Z. I SPÓŁKA, PORTAL DOBA.PL