Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Zapraszamy na dożynki w Imbramowicach 
(07.09.2018)


  

Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak, sołtys i Rada Sołecka Imbramowic serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na dożynki gminne w Imbramowicach. Rozpocznie je uroczysta msza święta w intencji rolników odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Imbramowicach. 

Wszystkie uroczystości odbędą się na boisku sportowym. - Dożynki to przede wszystkim święto rolników, czyli tych, którzy dbają o to, aby chleba i innych produktów nigdy nie zabrakło na naszych stołach. To właśnie ten moment, aby z wdzięcznością i szacunkiem spojrzeć na ich ciężką, codzienną pracę. Dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy, szacunek dla tradycji i chleba tworzą istotę tego święta, które w tym dniu dzielimy również z dobrą zabawą. Serdecznie zapraszamy w tym roku do Imbramowic - mówi burmistrz Leszek Michalak.

W programie dożynkowego święta zaplanowano uroczystą mszę świętą, korowód dożynkowy, poświęcenie wieńców i chleba upieczonego z tegorocznego ziarna. Jak co roku nie zabraknie stoisk wiejskich z pysznym, swojskim jadłem. Swoją twórczość prezentować będą także lokalni rękodzielnicy. Wspólnie zaśpiewać będzie można ludowe przyśpiewki na przeglądzie zespołów wiejskich, które tego dnia wystąpią na scenie. Całość zwieńczy zabawa taneczna.

Dożynki to doroczne święto rolników organizowane po zbiorach. Uroczystość jest podziękowaniem Bogu i Matce Boskiej za szczęśliwe i owocne plony. To odpoczynek po ciężkiej pracy, okazja do podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w zbiory, dzięki którym na nasze stoły trafiają polskie produkty.

Dożynki gminne w Imbramowicach, niedziela 16 września, boisko sportowe w Imbramowicach.

Magdalena Pawlik

 

   


strona główna  |  do góry  |