Zapraszamy na X Żarowską Prelekcję Historyczną
(07.09.2018)

Podczas X Żarowskiej Prelekcji Historycznej po raz pierwszy zaprezentowana zostanie pełna dokumentacja techniczna zachowanych elementów żelaznego mostu oraz fakty dotyczące jego zniszczenia w trakcie działań wojennych. O konstrukcjach mostowych w okolicy Żarowa - dawniej i obecnie, opowie podczas X Żarowskiej Prelekcji Historycznej, specjalista d/s zbiorów muzealnych w GCKiS - Bogdan Mucha.

W drugiej części spotkania Daniel Miazga przybliży ciekawostki na temat "Podziemnej Trasy Turystycznej - Kopalnia Wiry obok Ślęży", która obecnie stanowi interesującą i zdobywającą coraz większą popularność atrakcję turystyczną w powiecie świdnickim oraz szerzej na Dolnym Śląsku.

Prelekcja historyczna: 7 września 2018 r., godz. 18.00, ul. Dworcowa (budynek dworca PKP), wstęp wolny.