Uwaga rolnicy!
(12.09.2018)

W związku z ustanowieniem programu pomocy dla rolników, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przyjmuje podania poszkodowanych klęską suszy. Rolnicy mogą składać wnioski o umorzenie czynszu dzierżawnego za rok 2018, a także umorzenie odsetek lub przesunięcie terminu ich płatności, od zakupionych w KOWR gruntów rolnych. Wnioski należy złożyć teraz, nie czekając na otrzymanie podpisanych protokołów klęskowych, które rolnicy mogą dostarczyć później.

Ważnym jest, by podania dotarły do KOWR przed terminem płatności raty czynszu lub odsetek. Ulgi w spłacie należności KOWR stosowane będą na indywidualny wniosek nabywcy albo dzierżawcy mienia Zasobu Skarbu Państwa, który musi zawierać podpisaną przez składającego wniosek zgodę na przetwarzanie danych osobowych (RODO).

Podania można składać osobiście w Sekcji KOWR w Świdnicy lub listownie na adres: KOWR OT Wrocław SZGZ w Świdnicy, ul. Kliczkowska 28, 58-100 Świdnica. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 797 604 697.

Urszula Ganczarek
Sekcja Zamiejscowa KOWR w Świdnicy