Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Gala Finałowa warsztatów "Na Babciną Nutę" 
(13.09.2018)


  

W sobotę, 8 września na zielonych terenach Domu Pomocy Społecznej Żar-Med w Żarowie odbyła się w Gala Finałowa Laureatów Warsztatów Wokalnych "Na Babciną Nutę".

Pomysłodawcą i organizatorem projektu była Fundacja Babcia i Dziadek. Projekt skierowany był do osób niepełnosprawnych pozostających na co dzień w domach, mieszkańców Domów Opieki Społecznej i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. W warsztatach uczestniczyli seniorzy i niepełnosprawni z ościennych powiatów. Projekt współfinansowany był ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Gala Finałowa była zwieńczeniem warsztatów wokalnych, które odbywały się w sierpniu, gdzie uczestnicy programu mogli pod okiem fachowców szlifować swoje talenty i poznawać techniki śpiewania.

Organizator zadbał o fachowców, którzy podczas programu pomagali uczestnikom w ćwiczeniach i próbach. Oczywiście w roli mentora muzycznego, nie kto inny jak Pan Ryszard Fidler, który zadbał o odpowiedni poziom szkolenia muzycznego oraz o zabawną atmosferę. Galę Finałową zaszczycili swą obecnością Dyrektor Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych Województwa Dolnośląskiego Pan Jan Socha, wicestarosta powiatu legnickiego Pan Kazimierz Burtny oraz gospodarz gminy Żarów Pan burmistrz Leszek Michalak. Laureaci Gali Finałowej Warsztatów Wokalnych otrzymali nagrody i dyplomy, a lokalne zespoły folklorystyczne umilały swoimi występami czas seniorom, ich rodzinom oraz zaproszonym gościom, jak również Żarowianom, którzy przyszli wspierać i podziwiać niepełnosprawnych.

 

   

   

   

   

   

   
 
 


  


strona główna  |  do góry  |