Jesiennie, pomarańczowo, kolorowo na święcie dyni w Wierzbnej
(20.09.2018)

Już za niespełna dwa tygodnie na 3. Święcie Dyni im. Mikołaja Nowosada w Wierzbnej zagoszczą smaki i kolory jesieni. Zdobienie przez najmłodszych dyniowych babeczek, sadzenie białych i czerwonych tulipanów, konkursy na najcięższą dynię, na najsmaczniejsze leczo z dyni, pomarańczowe przebranie czy na najciekawszą rzeźbę. To tylko niektóre atrakcje, które organizatorzy zaplanowali na tegorocznym Święcie Dyni.

Już 6 października startuje 3.edycja pomarańczowego święta. Będzie smacznie, radośnie i bardzo kolorowo. Na najmłodszych będą czekały liczne atrakcje min. ozdabianie dyniowych babeczek czy zabawa z animatorem. Po raz pierwszy nagrodzimy też tych, którzy przyjdą ubrani w dyniowych kolorach.

Dorośli będą delektować się dyniowymi smakołykami przy muzyce zespołu "Ślad". Miłośników historii z pewnością zainteresują wycieczki historyczne prowadzone przez pracownika GCKiS, archeologa i historyka Bogdana Muchę.

Startujemy 6 października o 14.00 przy ulicy Leśnej w Wierzbnej (Skałka). Dynie, dyniowe dania i rzeźby będą przyjmowane w dniu imprezy do godziny 15:00. Laureatów konkursów poznamy około godziny 17:00. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody a wśród nich min. zmywarka firmy Electrolux.

Na imprezę zapraszają: Burmistrz Miasta Leszek Michalak, Radna Zuzanna Urbanik, Gminne Centrum Kultury i Sportu, Sołtys, Rada Sołecka, OSP Wierzbna, Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie Dr Wierzbna.