Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

 

Budowa Żłobka przy Bajkowym Przedszkolu blisko finiszu 
(24.09.2018)


  

Nowa placówka, która powstaje przy Bajkowym Przedszkolu w Żarowie będzie kolorowa i przyjazna dla dzieci. Dobiega końca kolejny etap prac przy budowie nowego żłobka w Żarowie. Wszystkie prace budowlane zostały już wykonane, a wewnątrz budynku trwają roboty wykończeniowe.

Inwestycja realizowana jest w ramach kolejnego projektu unijnego, na który gmina pozyskała dofinansowanie. - Kontynuujemy prace wykończeniowe i elektryczne wewnątrz budynku żłobka. Układamy glazury, wentylację i czekamy na firmę, które zamontuje jeszcze windę. Przed nami również prace związane z utwardzeniem terenu przed budynkiem. Powoli zbliżamy się do końca i jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą, budynek zostanie oddany w terminie - mówi Krystian Staworzyński podwykonawca inwestycji KS Invest Dom.

Placówka będzie posiadała piękną, nowoczesną bazę. Będą w niej dwie sale zabaw, jadalnie, sypialnie, szatnie, łazienki dla dzieci oraz sala widowiskowa z przeznaczeniem na wspólne zabawy i uroczystości. Powstanie także zaplecze kuchenne oraz szatnia i toalety dla personelu. - Prace postępują bardzo szybko, codziennie się coś dzieje i na zewnątrz i w środku. Nawet nasze przedszkolaki zaglądają w okna i obserwują, jak zmienia się powstający budynek. Ogłosiliśmy konkurs na logo żłobka miejskiego w Żarowie, wybraliśmy nazwę placówki - Bajkowa Kraina. Rekrutację do przedszkola i żłobka mieliśmy w miesiącu lutym i wszystkie dzieci, które się dostały do żłobka w roku szkolnym 2018/2019 już są w żłobku. Otworzyliśmy też listy rezerwowe i dla tych dzieci, które są na tych listach będą miejsca zagwarantowane w momencie otwarcia żłobka - wyjaśnia Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Budowa żłobka to kolejne zadanie realizowane przy współudziale pozyskanych przez gminę Żarów środków unijnych. W ramach projektu "Rozbudowa Przedszkola Miejskiego w Żarowie o budynek żłobka w systemie zaprojektuj i wybuduj" na terenie miasta powstanie nowy budynek oświatowy przeznaczony do użytku najmłodszych mieszkańców. - Przed nami jeszcze prace wykończeniowe, a w kolejnym etapie placówka zyska także nowe wyposażenie. Inwestycja już niebawem dobiegnie końca i nowy budynek będzie służył najmłodszym mieszkańcom naszej gminy. Wszystkie prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem, a w ostatnim etapie odtworzony zostanie również plac zabaw dla dzieci - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Koszt budowy nowego budynku żłobka to kwota 2.660.490 złotych. Inwestycja jest finansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania w wysokości 1 831 716,00 złotych.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
 


  


strona główna  |  do góry  |