Przed nami Żarowskie Biegi Strefowe
(26.09.2018)

Ulicami Żarowa przebiegną biegacze podczas 3. Żarowskich Biegów Strefowych. Wydarzenie sportowe zaplanowano na niedzielę, 30 września. Głównym sponsorem imprezy jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" sp. z o. o. oraz projekt WSSE Aktywnie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Z okazji siedemnastolecia żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" będzie można spróbować swoich sił na dwóch dystansach - 5 i 10 km. Po biegu, wśród uczestników do rozlosowania będą cenne nagrody, m.in. zmywarka firmy Electrolux. Start i meta zlokalizowana będzie na ul. Armii Krajowej. Biegi dla dzieci odbędą się na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Żarowie (ul. 1 Maja 2), tam też powstanie miasteczko biegowe, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. W gwarantowanym pakiecie startowym (opłata do 15 września) na uczestników czeka m.in. okolicznościowa koszulka sportowa oraz medal. Imprezą towarzysząca będzie Wielkie Grillowanie oraz akcja charytatywna Nakręcamy Pomoc - przejazd rowerowy.

Żarowskie Biegi Strefowe wsparli: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" sp. z o. o., WSSE Aktywnie, Yagi, Bridgestone, Electrolux, AKS, Daicel Safety Systems Europe, Uzdrowsko Szczawno-Jedlina, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, JAKO, PCO Żarów, Centrum Pucharowe "T.M" s.c.

Żarowskie Biegi Strefowe - program minutowy:

Zapisy do biegu na 5 km - godz. 8:00-9:30 (w przypadku wolnych miejsc)

Zapisy do biegu na 10 km - godz. 8:00-10:30 (w przypadku wolnych miejsc)

Magazyn depozytów - godz. 8:00-14:30

Nordic walking (jedna pętla 5 km) - godz. 9:00

Zapisy do biegu dzieci - godz. 9:00-9:30

Start biegów dla dzieci - godz. 9:35

Bieg na 5 km - godz. 10:00 - skrzyżowanie ulic Armii Krajowej i Wojska Polskiego

Wydarzenie towarzyszące: Nakręcamy Pomoc - zapisy do przejazdu rowerowego NAKRĘCAMY POMOC, znakowanie rowerów - godz. 10:30-11:30

Bieg na 10 km - godz. 11:30 - skrzyżowanie ulic Armii Krajowej i Wojska Polskiego

Wydarzenie towarzyszące - Przejazd rowerowy NAKRĘCAMY POMOC - godz. 11:35

Wydarzenie towarzyszące - Rozpoczęcie wielkiego grillowania - godz. 12:00